Artykuły:

Poniżej zamieszczamy artykuły, które ukazały się w prasie fachowej.Opublikowano nową ważną pracę:

"Znaczące zmiany wyniku procesu elucji antybiotyku pod wpływem mieszania próżniowego w dostępnych na rynku cementach kostnych nasyconych antybiotykiem"

Na JBJS America (Meyer et al., 2011) zostały ostatnio opublikowane nowe badania, w których przetestowano 6 różnych ,dostępnych na rynku ,antybiotykowych cementów kostnych pod względem uwalniania swoich właściwości w czasie mieszania pod ciśnieniem atmosferycznym i w próżni.

Pokazano, że mieszanie próżniowe może wpływać zarówno negatywnie jak i pozytywnie na wyniki procesu elucji.

Generalnie, redukcja porowatości, którą osiągamy dzięki mieszaniu próżniowemu zmniejsza również uwalnianie z macierzy PMMA, pomimo to niektóre macierze PMMA zachowują się inaczej.

W każdym razie, pokazano, że Cemex Genta mieszany pod ciśnieniem atmosferycznym jest cementem, w którym podczas procesu elucji oddziela się najwyższa ilość antybiotyku.

Natomiast mieszanie próżniowe ma negatywny wpływ na wyniki procesu elucji i jest to zgodne ograniczoną porowatością cementu kostnego Cemex Genta.

Pokazano, że Cemex i Cemex Genta wykazują takie same właściwości kliniczne jak próżniowo mieszany Palacos R i Refobacin Palacos R. Teraz także jest jasne, że również wyniki procesu elucji są doskonałe pod warunkiem , że nie jest stosowane mieszanie próżniowe.

Arytkuł w jezyku angielskim znajdziesz na stronie JBJS.
The Knee 16 (2009) 39-41

"Pomiary in vivo wewnątrzstawowych poziomów gentamycyny ze spacer'ów w całkowitej rewizji kolana." (Measurements of in vivo intra-articular gentamicin levels from antibiotic loaded articulating spacers in revision total knee replacement)

Pobierz artykuł w języku angielskim."Właściwości mechaniczne zespolenia kość-cement" - Ronca D, De Santis R, Ambrosio L, Guida G

Pobierz artykuł w języku polskim."Badania in vivo mikroruchów na granicach fazowych z cementem z wykorzystaniem radiostereometrii (RSA)" - Nivbrant B, Karrholm J

Pobierz artykuł w języku polskim.

Nowości:

Na stronie są dostępne katalogi produktów do pobrania w formacie PDF!

- Mendec Spine HV System
- Cal - Cemex
- Cemex
- Spacer'y
- Mendec Spine
- Locker
- Vancogenx
- Xtruder - Shakit


Wydarzenia:

W marcu 2018 roku Higmed Poland brał udział w Konferencji: „Stawy rzekome zakażone oraz zapalenia okołoprotezowe, nowe spojrzenie”, Warszawa, Polska.

W kwietniu 2018 roku Higmed Poland uczestniczył w szkoleniu Tecres Nurse Day, Werona, Włochy.

W czerwcu 2018 roku Higmed Poland uczestniczył w Konferencji „Endoprotezoplastyka rewizyjna stawów”, Poznań, Polska.Z myślą o ciągłym wzroście i zaangażowaniu, w tym roku podwoiliśmy ilość międzynarodowych spotkań. Spotkania z klientami są ważną okazją do dyskusji i dzielenia się doświadczeniami, dlatego też zdecydowaliśmy się bardziej zainwestować w tego rodzaju działania.

Czekamy na Ciebie!
Skontaktuj się z nami, aby umówić się na stoisku lub dla dalszych informacji.

Kontakt:

Telefon/Fax:

0 618 160 040

E-mail:

Zamówienia i obsługa:

info@tecres.pl
azgo@tecres.pl

Ciekawostki:

Przywróćmy drapieżnika Naturze!
Do operacji lekarze użyli naszego cementu Cemex ISOPLASTIC!

    Zobacz klip