Cement kostny zadebiutował w światowej ortopedii w latach pićdziesiątych XX wieku publikacją Sir John Charnley "Low friction arthroplasty of the hip". Jego opis biochemicznych korzyści, które mogły być uzyskane poprzez "cementowanie" protez, zapewnił, że polimetylmetakrylat na lata stał się naturalnym ogniwem wiążącym implanty stawów.

Tecres zawsze koncentrował się na badaniu i rozwijaniu cementu kostnego a historia fi rmy od jej założenia pokazuje, że zawsze kładziono nacisk na innowacje. My wymyśliliśmy Cemex - rewolucyjny cement kostny. Wprowadzając zmieszane proporcje proszku do płynu - 3:1 - byliśmy pierwsi na sali operacyjnej oferujący mniej toksyczny cement z niższą temperaturą polimeryzacji i wyjątkowo niską porowatością.   Produkt: CEMEX ISOPLASTIC (o wysokiej lepkości)Cemex Isoplastic to cement kostny o wysokiej lepkości. Oznacza to, że w krótkim czasie osiąga on lepkość odpowiednią do zatłaczania ręcznego.

Cemex Isoplastic jest preferowanym środkiem do cementowania większych powierzchni.

Typowe zastosowania to cementowanie jamy panewki w operacji zastąpienia stawu biodrowego protezą lub płytki piszczelowej w operacjach stawu kolanowego.Produkt: CEMEX XL(o bardzo  niskiej lepkości)CEMEX XL to cement kostny o bardzo niskiej lepkości, idealny do aplikowania za pomocą strzykawki, przenoszenia płynnej masy do strzykawki.

CEMEX XL nadaje się do najtrudniejszych zastosowań, nawet z użyciem kaniul i/lub igieł o małej średnicy.

CEMEX XL jest dostarczany w opakowaniach zawierających 50g proszku, a nie 40g jak w przypadku innych cementów kostnych.Produkt: CEMEX RX(o niskiej lepkości)Cemex RX to cement kostny o niskiej lepkości opracowany zarówno do aplikacji za pomocą strzykawki (po nabraniu masy w fazie płynnej do strzykawki) jak i do aplikacji ręcznej (masę należy pozostawić w miseczce przed użyciem). Aplikacja za pomocą strzykawki jest wskazana przy głębokich jamach kostnych. Przykładem może tu być kanał udowy w operacji zastąpienia stawu biodrowego protezą bądź obszar tylny w rekonstrukcji stawu kolanowego. Aplikacja ręczna przebiega podobnie, jak w przypadku Cemex Isoplastic.

Pobierz katalog produktów w formacie PDF


Nowości:

Na stronie są dostępne katalogi produktów do pobrania w formacie PDF!

- Mendec Spine HV System
- Cal - Cemex
- Cemex
- Spacer'y
- Mendec Spine
- Locker
- Vancogenx
- Xtruder - Shakit


Wydarzenia:

W marcu 2018 roku Higmed Poland brał udział w Konferencji: „Stawy rzekome zakażone oraz zapalenia okołoprotezowe, nowe spojrzenie”, Warszawa, Polska.

W kwietniu 2018 roku Higmed Poland uczestniczył w szkoleniu Tecres Nurse Day, Werona, Włochy.

W czerwcu 2018 roku Higmed Poland uczestniczył w Konferencji „Endoprotezoplastyka rewizyjna stawów”, Poznań, Polska.Z myślą o ciągłym wzroście i zaangażowaniu, w tym roku podwoiliśmy ilość międzynarodowych spotkań. Spotkania z klientami są ważną okazją do dyskusji i dzielenia się doświadczeniami, dlatego też zdecydowaliśmy się bardziej zainwestować w tego rodzaju działania.

Czekamy na Ciebie!
Skontaktuj się z nami, aby umówić się na stoisku lub dla dalszych informacji.

Kontakt:

Telefon/Fax:

0 618 160 040

E-mail:

Zamówienia i obsługa:

info@tecres.pl
azgo@tecres.pl

Ciekawostki:

Przywróćmy drapieżnika Naturze!
Do operacji lekarze użyli naszego cementu Cemex ISOPLASTIC!

    Zobacz klip