Rezultaty mają znaczenie!

Badanie opublikowane w Acta Chirurgiae Orthopaedicae et Traumatoiogiae Cechoslovaca analizuje mikrobiologiczne i farmakologiczne cechy cementu Vancogenx w porównaniu z cementami kostnymi z gentamycyną w standardowym zastosowaniu Vancogenx, Palacos R + G, Hi-Fatigue G and Palacos R.

Studium odnosi się do następujących odmian bakterii: Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Enterococcus faecalis, Pseudomonas aeruginosa i Escherichia coli.

Rezultat był niezmiernie pozytywny. Cement kostny Vancogenx wykazał doskonałe właściwości antybiofilmowe jak i antymikrobowe i może być polecany do stosowania w praktyce ortopedycznej. Wskazany jest głównie do leczenia zakażeń w miejcu implantacji protezy i ich zapobiegania u pacjentów wysokiego ryzyka.

Nowa publikacja łączy dwa poprzednie badania ( Giavaresi et al., 2008 ; Bertazzoni et al., 2011 ), które wyjaśniają i potwierdzają doskonałe właściwości antyadhezyjne i antybiotykowe cementu kostnego Vancogenx i dlatego też zapewnia ważne wsparcie w leczeniu zakażeń w miejscu implantacji.


Pobierz abstrakt (w języku angielskim)Badania kliniczne opublikowane przez kilka centrów międzynarodowych w czasopismach wnikliwie przyglądających się opracowaniom naukowym pokazują, że zastosowanie gotowych, wytworzonych przemysłowo spacer'ów z gentamycyną dają doskonałe rezultaty zarówno funkcjonalne jak i biologiczne(zwalczanie infekcji).

U ponad 400 pacjentów leczonych w 11 międzynarodowych centrach więcej niż 96% zostało uwolnionych od infekcji, zobacz tabelę.

Nowości:

Na stronie są dostępne katalogi produktów do pobrania w formacie PDF!

- Mendec Spine HV System
- Cal - Cemex
- Cemex
- Spacer'y
- Mendec Spine
- Locker
- Vancogenx
- Xtruder - Shakit


Wydarzenia:

W marcu 2018 roku Higmed Poland brał udział w Konferencji: „Stawy rzekome zakażone oraz zapalenia okołoprotezowe, nowe spojrzenie”, Warszawa, Polska.

W kwietniu 2018 roku Higmed Poland uczestniczył w szkoleniu Tecres Nurse Day, Werona, Włochy.

W czerwcu 2018 roku Higmed Poland uczestniczył w Konferencji „Endoprotezoplastyka rewizyjna stawów”, Poznań, Polska.Z myślą o ciągłym wzroście i zaangażowaniu, w tym roku podwoiliśmy ilość międzynarodowych spotkań. Spotkania z klientami są ważną okazją do dyskusji i dzielenia się doświadczeniami, dlatego też zdecydowaliśmy się bardziej zainwestować w tego rodzaju działania.

Czekamy na Ciebie!
Skontaktuj się z nami, aby umówić się na stoisku lub dla dalszych informacji.

Kontakt:

Telefon/Fax:

0 618 160 040

E-mail:

Zamówienia i obsługa:

info@tecres.pl
azgo@tecres.pl

Ciekawostki:

Przywróćmy drapieżnika Naturze!
Do operacji lekarze użyli naszego cementu Cemex ISOPLASTIC!

    Zobacz klip